Why with us « Skolka Mašinka ENG

Why with us

Individual approach

Every child is unique and so we approach to him so. Except the group activities we take care of children during the day also individually. We observe their joy and worries, we record their progress. Every day we prepare for you short news about how your child has spent the day with us.

Cooperation with family, openness

We deeply support the cooperation with Kindergarten and family. Our doors are always open to all parents. If you want to join our program, or just you want to become a „golden fly“ for a while, and watch your child behave in a team without you, it is pleasure for us to enable it to you. We would like you can stop in “Mašinka” for a while, talk to other parents. The “Mašinka” is open to all children – for children of different nationalities and for children with disabilities, or with special educational needs.

Versatility

Our Kindergarten enables us, thanks to its extra-standard spaces, to lead every activity in a specially adapted rooms. We are a Kindergarten with a musically dramatic focus, so except of the common play room, you will find by us of course also a musical room which is full of musical instruments calling for children’s hands. Further you will find rooms where we do art work and where we work with ceramic clay. Ceramics and the development of  artistic skills are part of the daily agenda. We visit the gym for stretching the bodies and working with surplus energy. A spacious garden serves for development, that invites the children to play and to experience the nature during its annual cycle.
By all activities, we take into account the temperament, personality and mood of each child, and therefore we will never nobody force to do something. Children are praised, encouraged and we never compare them or their performances with nobody.

Positive environment

Our goal is to create a quiet and positive environment in our Kindergarten. We think that if we succeed so, your children will feel good and safe here. This is just one step forward in achieving educational goals, ie: to  raise an interest of children of nature, of themselves, of the people around them, to make of them an individual, that is capable of individual speech and individual expression (Singing, Dancing, Art work, Drama, etc .).

Rituals

The children in pre-school age like regularity. That’s why we have regular rituals (morning circles, singers) in our daily program, that have their established points and are changed according to the thematic block. Children get used to them quickly, and they ask for them, they remind us when it should be right. Rituals are important to them because they are better oriented in time. These rituals also give them also confidence and feeling of safety.

Rules of game

At the beginning of the year, we will together discuss the Timetable ( the rules of the game), and these will be hang out on the door and  we try to respect them. One of the main rules we absolutely honor is „we are all friends„. We pay attention to keep the children away from gibing, not to hurt others, and keep them away from elimination of other children from the game. We lead them the elder helps to younger, the stronger helps to weaker. If children know the rules forward and if they see the adults respect them, then it is easier to follow them.

Support charity projects

Within our priorities, such as versatility or openness, we also want to address the support for charity projects organized by non-profit organizations or foundations. Children already from the youth can meet with the fact that they themselves can offer support or that they can help to someone who needs it.


HODNOCENÍ RODIČŮ

 

Adámkovi:

Obě děti chodily do Mašinky celou „školkovou“ docházku. Byli jsme velmi spokojeni a s čím? No se vším – tety to prostě baví a za těch šest let je vlastně bereme jako rodinu. Jak říká syn „Kouzelná školka Mašinka. 


 

Klára Feniková:

Školku Mašinku navštěvovaly obě dvě moje děti. Josefínka, ta starší, dokonce měla tu čest být historicky v první třídě školky. Jistě, … jako máma jsem mohla mít obavy dát 2leté dítě někam, kde se ještě nemůžete zeptat na reference jiných maminek.
Ale majitelky školky mne absolutně přesvědčily svým lidským přístupem a převážně tím, že se nejen zajímaly o mne, co si představuji já pro své dítě, ale primárně komunikace směřovala k dítku. Což mne očarovalo. Hned od prvního momentu jsem věděla, že mé dítě opravdu mají a budou mít rády. A to je pro mne to nejdůležitější, abych viděla, že když odcházím a nechávám dítě někde 8 i více hodin, že ho nechávám někde, kde ho milují, těší se na něj a naučí ho něčemu, co já nedokážu. A to přecházím k výukovým metodám, které jsou v Mašince geniální. Moje děti opravdu za rok ve školce, uměly víc, než jejich vrstevníci. A to ne, díky drilu, ale díky lidskému přístupu, že si s dětmi v Mašince hrají. Neobtěžuje si k dětem sednout na zem a snížit se na jeho rovinu, pochopit jeho potřeby, touhy, rozmary…
Proto bylo jasnou volbou, že mé druhé dítě, Tonička, opět poputuje sem!
A jestli máte prostředky nechat tu dítko až do předškolních let, udělejte to! Protože Vám z něho v Mašince vytvoří rozkošnou, ukázněnou osobnost. A to vůbec nepřeháním.
Mám jen jediné přání…prosím otevřete i školu a já mám hned první adepty, které k Vám dám.
Děkuji za své děti, ale především za sebe, protože i já jsem se stala díky Vám lepší mámou a naučila se od Vás mnohé.


 

Leškovi:

Náš syn chodil do školky mašinky 2 roky a byli jsme maximálně spokojení!! Školka je krásně zařízená a má bezvadnou zahradu, kde dětí tráví spoustu času. Nadchnul nás hlavně rodinný přístup, profesionalita a ochota paní učitelek. Davídek se ve školce naučil spoustu nových věcí.  Na školku Mašinku do dnes vzpomínáme s láskou


 

rodiče Slávka a Rozárky

Náš syn nastoupil do školky v září 2010. Byl jeden z prvních dětí. Neměli jsme žádné reference, takže to byl “ krok do neznáma“. Musím říct, že obdivuji tety, které se o děti staraly, nosily je v náručí, hráli si s nimi … Všechny děti byly věkově stejné cca 3 roky. Musely to mít hodně náročné, ale zvládly to na jedničku s hvězdičkou. Za pár let se nám narodila dcera a volba byla jasná…. Mašinka
Mají opravdu individuální přístup, řeknou Vám, co dítě baví a taky pokud má nějaký problém, řeší to v klidu a s citem. Spolupracují s dětskou psycholožkou, která i nám pomohla. Děti chodí na výlety, na plavání, navštěvují domov důchodců… Tvoří ze všeho co je pro nás už odpad. Učili se o vnitřních orgánech, tak udělali člověka – plíce byly z igelitového pytlíku, střeva zase nějaký provázek, zuby mušličky, kosti byly dřívka, větvičky …. prostě tvořivosti se meze nekladou.
Milujeme táborák venku na zahradě s kytarou, jídlem, zpěvem. Nejen děti, ale i rodiče se tady cítí jako doma. V 17 hod ještě děti nechtějí jít domů 🙂 Co víc si rodič může přát. Školka Mašinka je srdcová záležitost. Všem doporučuji


 

Veronika Zavoralová

Školka Mašinka je ta nejúžasnější školka. Když jsem poprvé vstoupila do školky, abych se podívala, zda právě tuto školku vyberu pro syna, kterého tehdy nevzali do školky stání, na první pohled mě zaujala překrásná výzdoba školky, která byla tvořena z výrobků dětí (od obrázků, přes ukázku pracovních sešitů předškoláků, po nádherné výrobky z keramické dílny, která je v suterénu školky). Pohled jsem potom upřela na heslo, které je napsané u vstupu do herničky a zní: „Všichni jsem kamarádi“! To, že toto heslo není jen pár prázdných slov, jsem pochopila hned, když jsem poznala tety, které se o děti starají. Jejich přátelský, přesto velmi respektovaný přístup mě naprosto ohromil a mnohé jsem se od nich naučila. Ony milují děti, a děti milují je. Proto jsem neváhala ani chvilku, a do školky jsem dala i moji mladší dceru. Syn, který už chodí do školy, bude mít zítra velikonoční prázdniny, a když jsem se ho zeptala, kde by chtěl nejraději být, řekl mi bez rozmýšlení, že ve školce Mašince„… 🙂


 

J. Krampera

Kde začít? Obě dcery chodí do Mašinky a jsou nadšené, stejně jako jejich rodiče. Tety to baví a s dětmi to umí, školka je výborně vybavená a zahrada je nádherná. Neustále mě děti překvapují novými výtvory, akce a výlety pořádané školkou jsou velkým obohacením a společné akce (pálení čarodějnic, besídky atd.) jsou prostě super. Školku mohu jen doporučit a skoro mi je líto, že starší v září půjde už do ZŠ.

Featured Posts
Holidays

Holidays

Holidays 2022

Read More

Email
WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera